...

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Krukonów i czarodziejów Strona Główna -> Fan Fiction
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Elleen
Mugol



Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 4
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Wto 23:08, 01 Maj 2007    Temat postu: ...

...

Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Elleen dnia Pon 15:14, 01 Wrz 2008, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Ata
Vampire Council Member



Dołączył: 21 Sie 2005
Posty: 6677
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Grzeszne Rozkosze - pub dla wampirów...

PostWysłany: Śro 13:41, 02 Maj 2007    Temat postu:

Komentarz przeklejony z dekla... Wiem, powinnam się wstydzić, ale cóż ^^.

Imię "Draco" odmienia się - Draco, Dracona, Draconowi, Dracona, Draconem, o Draconie, Draconie! Ale to jedyny błąd, jaki zauważyłam.

Ty piszesz parodie? Nie czytałam chyba jeszcez żadnej w twoim wykonaniu, ale chyba się marnujesz. Bo TO... To opowiadanie jest przecudowne. Teoretycznie w takim opowiadaniu nie powinno być ani grama kanoniczności - u ciebie wszyscy bohaterowie nie tylko nazywają sie, jak się nazywają, ale nimi są. Do tego masz naprawdę świetny styl. Zmiana narratorów, jak napisała Silla, w ogóle ci nie zaszkodziła. A za te fragmenty, które wypisano powyżej - ostatnie zdanie i przyrównanie Dracona do niestety-nie-ratowanego smoka - można by cię ozłocić.

Całość jest... Naprawdę, no, piękna. Śliczniasta.

Dużo Weny. Naprawdę dużo. Napisz coś jeszcze, właśnie takiego. Poważnego. I ślicznego. Mrrr.

Atuś


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
invidi
Charłak



Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 5
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Szczecin ;)

PostWysłany: Sob 18:08, 12 Maj 2007    Temat postu:

Ech, weszłam i nie chciałam komentować- pewnie już wszyscy zrobili to za mnie. A tu... Szok. Jeden komentarz? JEDEN?! To obraza. I podobnie jak Ata, skopiowałam wypowiedź, bo twierdzę, że w niej jest zawarte wszystko...

Wzruszyłam się. Zamierzałam zacząć od strony technicznej, ale jakbym nawet znalazła jakiś błąd i tak bym go nie wytknęła. No, po prostu jestem poruszona. I wiesz co? Jesteś wpaniała. Podobało mi się szczególnie ze względu na prawdziwość. Właśnie tak.
Cytat:
i wyszedł, zamykając za sobą drzwi.
Pokoju.
I serca.


Cytat:
Świat kocha królewiczów na białym koniu, pod warunkiem, że ratują piękne księżniczki przed smokiem. Królewicz na białym koniu nie miał prawa ratować smoka. To było nieetyczne i nieestetyczne.


Cytat:
W otaczającej go rzeczywistości mężczyzna nie kocha mężczyzny. Nie w ten sposób.


TO jest prawda. Cholerna prawda o prawdziwym świecie. Jest tyle dobrych Drarry, ale prawie żadne nie ukazuje nam tej bolesnej prawdy. Bo świat nie zaakceptowałby tej miłości (?). Bo obaj byliby zmuszeni do podążania taką drogą jaką przedstawiłaś. Bo to smutne, ale prawdziwe. Właśnie dlatego to jest wzruszające. Ujęłaś w tak krótkim tekście tyle emocji, że miałam wrażenie, że jeśli to potrwa jeszcze trochę dłużej to się po prostu rozbeczę.

Tak się przejęłam, że prawie zapomniałam. Przy 'Powinnosciach' wyrazałam swoje wątpliwości co do dłuższego tekstu. Teraz mogę śmiało pogratulować! Bo ci wyszło. Bo uważam, że to jest jeszcze lepsze od tamtego. O ile tamto było dobre, to jest doskonałe.
A na koniec- oby więcej takich tekstów!

Pozdrawiam, invidi.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Kasia
Elf



Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 54
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Pią 17:16, 18 Maj 2007    Temat postu:

Również kopia... (z YF)

Moja romantyczna natura uwielbia teksty z "happy endem", takie jak ŚPW czy Blemish. Tutaj opowiadanie kończy się zupełnie inaczej. Prawdziwiej.

Wszystko zaczyna się nagle, przechodzi kilka stadiów i nagle się kończy. Czy tak powinno być? Może tak, biorąc pod uwagę, że od Pottera wymaga się zabicia Voldemorta i bycia Księciem na Białym Koniu. Smutne, ale prawdziwe. Jak na slash bardzo mało odbiega od kanonu.

Spodobała mi się końcówka, przemyślenia Draco. Było w nich coś wzruszającego, wręcz uroczego. Po co ma się mścić? Co by to dało? Słusznie.

W tekście nie zauważyłam błędów. Głównie dlatego, że jeśli tekst jest tak dobry, to nie zwracam na nie uwagi. Jednak widać również dopracowanie tekstu.

Pozdrawiam i życzę Wena do dalszego pisania takich pereł.
Kasia

P.S. Chciałabym Cię, Elleen, poinformować, że ten tekst ląduje na liście moich ukochanych slashy DM/HP. A nie ma ich zbyt wiele. Smile


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Krukonów i czarodziejów Strona Główna -> Fan Fiction Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Bluetab template design by FF8Jake of FFD
fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Regulamin